Cera wrażliwa jest cerą, która każdego dnia narażona jest na zaczerwienienia, podrażnienia, pieczenie, świąd, nadmierne reakcje na czynniki zewnętrzne, np. zmiany temperatur. Jak sobie z nią poradzić, by wyglądała nieskazitelnie i abyś Ty czuła się w pełni komfortowo? Sprawdź!
W pielęgnacji cery wrażliwej kluczowym jest załagodzenie nieprzyjemnych objawów, ale i stowerzenie bariery ochronnej na skórze, przed ich nawrotem. Cera ta, pod względem dbania, jest bardzo podobna do cery trądzikowej. Wymaga uważnego dobierania kosmetyków i ich absolutnego minimum w kosmetyczce.
- Demakijaż
Demakijaż jest szczególnie ważny, ale wykonywany nieodpowiednim kosmetykiem może wyrządzić podwójne szkody. Po pierwsze-nadmierne tarcie skóry bawełnianym płatkiem, ale przede wszystkim chodzi tu o reakcję alergiczną wywołaną przez płyn micelarny. Aby tego uniknąć warto postawić na delikatny, często naturalny produkt, który pozbędzie się makijażu, zabrudzeń, a przy tym zregeneruje naskórek. Doskonałym wyborem będą płyny bazujące na wyciągu z rumianku o właściościach łagodzących. Nature Queen Regenerujący Płyn Micelarny będzie strzałem w dziesiątkę!
- Składniki aktywne
W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się kosmetyki bazujące na kwasach czy innych składnikach aktywnych, jak witamina C. Są one świetną alternatywną dla tradycyjnych produktów, jednak nie sprawdzą się w przypadku cery wrażliwej. Mogą one zaognić podrażnienia, zwiększyć zaczerwienienia czy rumień, ale i wywołać niepożądane reakcje alergiczne. Cera wrażliwa doceni regenerujące kremy, które zadbają o płaszcz hydrolipidowy naskórka. Zamiast kwasów sięgnij po Floslek Krem Regeneracyjny do Skóry Wrażliwej, który ukoi skórę i przywróci Ci komfort.
- Peeling
W przypadku peelingu popełniane są dwa kluczowe błędy-jego brak bądź wykonany nieodpowiednim kosmetykiem. Każdy rodzaj cery, nawet wrażliwa, wymaga systyematycznego pozbywania się martwego naskórka. Dzięki temu kremy mają możliwość wchłonąć się głębiej i zadziałać skuteczniej. Jednak wykonując peeling należy pamiętać, aby zrezygnować z drobinek. Tu lepiej sięgnąć po peeling enzymatyczny, np. Sylveco. Zawarta w nim papaina rozpuści zrogowaciały naskórek, dzięki czemu unikniesz tarcia, a skóra będzie idealnie gładka i rozświetlona.
- Krem SPF
Tu nie ma wielkiej filozofii-krem SPF MUSI być! Wiele kobiet stosuje krem z filtrem przeciwsłonecznym, ale jedynie w okresie od marca do października, kiedy to rzekomo słońce jest "najmocniejsze". To błąd! Słońce świeci każdego dnia, nawet kiedy pada deszcz, dlatego krem SPF należy aplikować codziennie, przez cały rok! Jest to kluczowe w przypadku cery wrażliwej, bowiem filtr zabezpieczy również przed negatynymi czynnikami zewnętrznymi. Ważna jest również wysokość filtra-minimum SPF 30.